Meniu Uždaryti

Šokis ir daina suvienijo tris mokyklas

Vasario 8 dieną Leipalingio dvare drauge muzikavo, šoko, dainavo, dainelių temomis sukurtus piešinius pristatė trijų Druskininkų savivaldybės mokyklų mokiniai.
Šios veiklos–tai tarpinstitucinio projekto „Dainuokime, šokime, pieškime liaudies dainą drauge“ rezultatas. Leipalingio progimnazijos muzikos mokytojos Ramunės Žilienės inicijuotas tarpinstitucinio bendradarbiavimo projektas plėtojamas: šiemet prie veiklų prisijungė ir Atgimimo mokyklos šokėjai, vadovaujami mokytojos Valės Šmitienės.
Į Leipalingio dvaro salę susirinkusius projekto dalyvius pasveikino Leipalingio progimnazijos direktorė Asta Černiauskienė: „Džiaugiuosi, kad susibūrėte bendroms veikloms, dainuosite liaudies dainas, kad mus visus vienija ne tik gimtoji, bet ir dar viena –muzikos kalba.“
Atgimimo mokyklos mokiniai visus projekto dalyvius pamokė šokti „Vakaruškas“, Viečiūnų progimnazijos antrokai drauge su muzikos mokytoja Kristina Uteševa atliko dainą „Šalia kelio vieškelėlio“, o Leipalingio progimnazijos antrokai – dainą „Žuvų šukelėm“.  Renginio kulminacija – bendra,  panaudojant kūno perkusijos pritarimą atliekama leipalingiečių ir viečiūniškių antrokėlių daina „Šėriau šėriau sau žirgelį“. Suskambėjo! Vaikai diskutavo, kodėl ir kaip reikia saugoti mums protėvių paliktą turtą – lietuvių liaudies dainas, šokius. „Reikia saugoti, kad neišnyktų; o kai dainuojame, šokame – tai tada ir saugome“ (Kamilė J., 4 kl.)
Gera susitikti ir muzikuoti, šokti drauge. Pradinių klasių mokytojoms Aušrai Trikšienei ir Jūratei Čaplikienei dėkojame už pagalbą rengiant antrokų piešinių parodėlę.
Projektas „Dainuokime, šokime, pieškime lietuvių liaudies dainą drauge“ bus tęsiamas ir kitąmet, kai liaudies dainas dainuosime tarmiškai, o šokių dalyje bus pristatomos tam tikrų Lietuvos etnoregionų kostiumų, apavo detalės.
Lietuvių liaudies daina Leipalingio 2 klasės  mokinių piešiniuose (mokyt. Jūratė Čaplikienė). Tarpinstitucinio bendradarbiavimo projekto „Dainuokime, pieškime ir šokime liaudies dainą drauge“ (muzikos mokyt. Ramunė Žilienė) papildymas. Filmuką sukūrė Viečiūnų progimnazijos muzikos mokytoja Kristina Uteševa; garso takeliui panaudotas dueto „Kamanių šilelis“ įrašas.

Skip to content